FOTE 2013: Programul oficial al competitiilor

Festivalul Olimpic al Tineretului European (FOTE) 2013 se va desfasura in perioada 17-22 februarie, in judetul Brasov, la schi alpin, schi fond, biatlon, sarituri cu schiurile, patinaj viteza (short track), patinaj artistic, snowboard, hochei pe gheata.
Programul oficial al competitiilor:

Duminica, 17 februarie

09,00-17,30: Antrenamente hochei pe gheata (Rusia, Elvetia, Finlanda, Cehia, Letonia, Romania), Patinoarul Olimpic Brasov

10,00-13,00: Antrenament Schi Fond Tehnica Libera (FT), Valea Rasnoavei (Predeal)

10,00-14,00: Short Track – 1.500 m Fete, 1.500 m Baieti, 3.000 m calificari stafeta mixta, Patinoar Poiana Brasov

10,30-13,00: Antrenament oficial Sarituri cu schiurile Baieti HS 100 – 3 runde, Valea Carbunarii – Rasnov

13,30-16,00: Antrenament oficial Sarituri cu schiurile Fete HS 71- 3 runde, Valea Carbunarii – Rasnov

19,30: Ceremonia de deschidere – Arena ‘Ion Tiriac’, Brasov

Luni, 18 februarie

09,00-11,00: Antrenament oficial biatlon Fete, Cheile Gradistei-Fundata

09,00-15,30: Antrenament oficial hochei pe gheata, Patinoarul Olimpic Brasov

09,30-10,30: Antrenament oficial sarituri cu schiurile, Valea Carbunarii – Rasnov

10,00-11,30: schi fond – 7,5 km Tehnica libera, Fete, Valea Rasnoavei (Predeal)

10,00-11,30: schi alpin – Slalom urias, Fete, Runda 1, Poiana Brasov

10,00-15,00: short track pe pista scurta – 500 m Fete, 500 m Baieti, 3.000 m semifinale stafeta mixta, Patinoar Poiana Brasov

11,30-14,00: sarituri cu schiurile – Individual Baieti HS 100, Valea Carbunarii – Rasnov

11,30-13,00: schi fond – 10 km Tehnica libera Baieti, Valea Rasnoavei (Predeal)

13,30-15,00: schi alpin – Slalom urias Fete – runda 2, Poiana Brasov

14,30-16,30: Antrenament oficial Schi Fond Tehnica Clasica (CT), Valea Rasnoavei (Predeal)

Citeste si:  Patrice si The Faint vor canta in iulie la B'estfest

16,00-18,30: hochei pe gheata, meci Rusia – Elvetia, Patinoarul Olimpic Brasov

19,30-20,30: Ceremonia de decernare a medaliilor

20,00-22,30: hochei pe gheata, meci Finlanda – Cehia, Patinoarul Olimpic Brasov

Marti, 19 februarie

09,00-15,30: Antrenament oficial hochei pe gheata, Patinoarul Olimpic Brasov

09,00-10,00: Antrenament oficial sarituri cu schiurile Fete, Valea Carbunarii – Rasnov

09,15-10,15: Antrenament oficial SBX snowboard, ‘Clabucet Sosire’ – Predeal

10,00-11,30: schi alpin – Slalom urias, Baieti – Runda 1, Poiana Brasov

10,00-11,30: biatlon – Individual 10 km Fete, Cheile Gradistei-Fundata

10,00-11,30: schi fond – 5 km CT Fete, Valea Rasnoavei (Predeal)

10,00-15,00: short track – 1.000 m Fete, 1.000 m Baieti, 3.000 m Finala stafeta mixta, Patinoar Poiana Brasov

10,30-13,30: snowboard – Calificari SBX, ‘Clabucet Sosire’ – Predeal

11,00-13,30: sarituri cu schiurile – Individual Fete HS 71, Valea Carbunarii – Rasnov

11,30-13,00: schi fond – 7,5 km CT Baieti, Valea Rasnoavei (Predeal)

13,30-15,00: schi alpin – Slalom urias Baieti – Runda 2, Poiana Brasov

13,00-14,30: biatlon – Individual 12,5 km Baieti, Cheile Gradistei-Fundata

13,30-16,00: Antrenament sarituri cu schiurile Baieti HS 100 – 2 runde, Valea Carbunarii – Rasnov

14,00-15,30: snowboard – Finale SBX, ‘Clabucet Sosire’ – Predeal

16,00-18,30: hochei pe gheata, meci Elvetia – Letonia, Patinoarul Olimpic Brasov

16,30-19,30: Antrenament oficial Fete patinaj artistic, Patinoar Poiana Brasov

19,45-22,00: Antrenament oficial Baieti patinaj artistic, Patinoar Poiana Brasov

19,30-20,30: Ceremonia de decernare a medaliilor

20,00-22,30: hochei pe gheata, meci Romania – Cehia, Patinoarul Olimpic Brasov

Citeste si:  Paris. Orasul luminilor

08,00-11,00: Antrenament oficial patinaj artistic, program scurt – Fete, Patinoar Poiana Brasov

09,00-11,00: Antrenament oficial biatlon – Fete, Cheile Gradistei-Fundata

09,00-15,30: Antrenament oficial hochei pe gheata, Patinoarul Olimpic Brasov

10,00-11,30: schi alpin – Slalom Fete – Runda 1, Poiana Brasov

10,00-13,00: Antrenament PGS snowboard, ‘Clabucet Sosire’ – Predeal

10,00-13,00: Antrenament oficial Sprint schi fond, Valea Rasnoavei (Predeal)

10,30-13,00: sarituri cu schiurile, Competitia de baieti HS 100, Valea Carbunarii – Rasnov

11,00-14,00: Antrenament oficial patinaj artistic, program scurt – Baieti, Patinoar Poiana Brasov

12,00-14,00: Antrenament oficial biatlon – Baieti, Cheile Gradistei-Fundata

13,30-15,00: schi alpin – Slalom Fete – runda 2, Poiana Brasov

13,00-16,00: Antrenament sarituri cu schiurile HS 71 Fete – 2 runde, Valea Carbunarii – Rasnov

14,00-17,30: patinaj artistic – Program scurt Fete, Patinoar Poiana Brasov

16,00-18,30: hochei pe gheata, meci Letonia – Rusia, Patinoarul Olimpic Brasov

18,00-21,00: patinaj artistic – Program scurt Baieti, Patinoar Poiana Brasov

19,30-20,30: Ceremonia de decernare a medaliilor

20,00-22,30: hochei pe gheata, meci Finlanda – Romania, Patinoarul Olimpic Brasov

Joi, 21 februarie

09,00-12,30: Antrenament oficial patinaj artistic, programul liber Fete, Patinoar Poiana Brasov

09,00-15,30: Antrenament oficial hochei pe gheata, Patinoarul Olimpic Brasov

09,45-13,00: snowboard – Calificari PGS, ‘Clabucet Sosire’ – Predeal

10,00-11,30: schi alpin – Slalom Baieti – Runda 1, Poiana Brasov

10,00-11,30: biatlon – Sprint 6 km Fete, Cheile Gradistei-Fundata

10,00-10,35: schi fond – Calificari Sprint FT Fete, Valea Rasnoavei (Predeal)

Citeste si:  Insulele grecesti V - THASSOS

10,45-11,30: schi fond – Calificari Sprint FT Baieti, Valea Rasnoavei (Predeal)

11,30-14,00: sarituri cu schiurile – Competitia pe echipe Fete HS 71, Valea Carbunarii – Rasnov

12,30-17,00: patinaj artistic – Program liber Fete, Patinoar Poiana Brasov

12,30-14,30: schi fond – Finala Sprint FT Fete + Baieti, Valea Rasnoavei (Predeal)

13,00-14,30: biatlon – Sprint 7,5 km Baieti, Cheile Gradistei-Fundata

13,30-15,00: schi alpin – Slalom Baieti – Runda 2, Poiana Brasov

13,30-15,30: Snowboard – Finala PGS, ‘Clabucet Sosire’ – Predeal

15,30-16,30: Antrenament oficial schi fond, Valea Rasnoavei (Predeal)

16,00-18,30: hochei pe gheata – Meci pentru locurile 5-6, Grupa A3-Grupa B3, Patinoarul Olimpic Brasov

17,30-19,45: Antrenament patinaj artistic program liber Baieti, Patinoar Poiana Brasov

19,30-20,30: Ceremonia de decernare a medaliilor

20,00-22,30: hochei pe gheata, meci pentru locurile 3-4, Grupa A2-Grupa B2, Patinoarul Olimpic Brasov

Vineri, 22 februarie

08,00-17,00: schi alpin, Concurs pe echipe mixt – paralel, Poiana Brasov

09,00-10,30: Antrenament oficial hochei pe gheata, Patinoarul Olimpic Brasov

10,00-12,00: biatlon – Stafeta mixta 2×6 km Fete + 2×7,5 km Baieti, Cheile Gradistei-Fundata

10,00-12,00: schi fond – Stafeta mixta 4×5 km, Valea Rasnoavei (Predeal)

10,00-14,00: patinaj artistic – Program liber Baieti, Patinoar Poiana Brasov

11,30-14,00: sarituri cu schiurile – Competitia de echipe mixte HS 71, Valea Carbunarii – Rasnov

14,30-17,00: hochei pe gheata – Finala, Patinoarul Olimpic Brasov

17,00-18,00: hochei pe gheata – Ceremonia de decernare a medaliilor

19,00-19,30: Ceremonia de decernare a medaliilor

19,30-21,00: Ceremonia de inchidere


Nici un comentariu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.